23 Lut 2017

Biuro Wirtualne Poznań czy firma w mieszkaniu?

Fotolia.com | #123202779 | Autor: baranq

Zastanówmy się, czy warto skorzystać z usług Wirtualnego Biura Poznań, czy lepiej udostępnić nasz prywatny adres do rejestracji firmy?


Rozpoczynając działalność gospodarczą, czy to jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, czy jako wspólnik spółki osobowej lub cywilnej albo spółki handlowej musimy zdecydować, gdzie będzie mieściła się siedziba naszej firmy. Możemy ją zarejestrować pod adresem naszego zameldowania albo wybrać adres Biuro Wirtualne Poznań.

Wady rejestracji firmy w mieszkaniu

  • Adres domowy podajemy do publicznej wiadomości. Każdy nasz kontrahent, potencjalny klient, Urząd Skarbowy, ZUS, czy inna osoba może złożyć nam wizytę, niekiedy w najmniej odpowiednim momencie.
  • Jeżeli mieszkamy w innym mieście niż to, w którym prowadzimy działalność, będziemy zmuszeni do ciągłego podróżowania do miejsca zamieszkania w celu załatwienia spraw urzędowych.
  • Używając naszego prywatnego adresu jako adresu siedziby firmy, możemy część opłat za mieszkanie wliczyć w koszty działalności. Brzmi kusząco, ale musimy pamiętać, że fakt prowadzenia działalności w mieszkaniu musimy zgłosić w urzędzie miasta lub gminy, a to wiąże się z koniecznością zapłacenia wyższego podatku od nieruchomości. Warto dobrze przekalkulować, czy nam się to opłaca.

Może jednak warto skorzystać z usług Biuro Wirtualne Poznań? Co prawda za tę usługę trzeba zapłacić parę złotych, ale za to mamy prestiżowy adres.
Decydując się na rejestrację firmy pod adresem Biura Kooperacja, można liczyć na dodatkową pomoc prawnika czy księgowej przy uruchamianiu działalności czy też w późniejszej pracy przedsiębiorstwa, w zadaniach takich jak prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wszystko jest w jednym miejscu, a sekretarka załatwi większość spraw biurowych.

Tagi: ,

Napisz komentarz

Imię
E-mail
Strona