23 Lut 2017

Księgowość internetowa prowadzona w e-biurze rachunkowym ułatwia kontakt klienta z księgowym

Z tematem księgowości musi zmierzyć się każdy przedsiębiorca. Musi wiedzieć, ile zapłacić podatku dochodowego i VAT-u, jakiej wysokości składkę zapłacić na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, czy obowiązuje go prowadzenie ksiąg rachunkowych

Jeżeli przedsiębiorca jest w stanie pogodzić obowiązki zarządzania firmą z prowadzeniem księgowości, to może to zrobić samodzielnie. Musi jednak znać choćby podstawy zagadnień podatkowych i księgowych oraz śledzić zmieniające się przepisy. Jeżeli proces ten będzie dla przedsiębiorcy zbyt czasochłonny, to możemy tę czynność zlecić profesjonalnemu księgowemu.

Wystawianie faktur łatwiejsze niż kiedykolwiek

Wystawianie faktur to dla każdego właściciela firmy moment niezmiernie przyjemny. Dokumentuje on przychody firmy: pozostaje tylko oczekiwanie na moment, gdy konto zasilą środki z faktur! Proces wystawiania faktur może być bardzo łatwy, jeśli tylko przeprowadzimy go w odpowiednim do tego celu programie. Taki program jest ciągle aktualizowany zgodnie ze zmieniającymi się przepisami. Program do wystawiania faktur udostępniany jest przez nasze e-biuro rachunkowe za darmo.
Jeśli handlowiec sprzedaje towary, to w tym samym programie może sprawdzić, ile ma towaru, gdyż wystawiając fakturę, zdejmujemy sprzedany towar z magazynu. Na koniec jednym kliknięciem przesyła wystawione faktury do biura rachunkowego. Oszczędza tym samym czas i pieniądze na drukowanie faktur w formie papierowej.
Nieraz zdarzało się szefowi dzwonić do księgowej i prosić o skan faktury, bo jest potrzebna, a przecież oryginał jest w biurze rachunkowym. Albo kontrahent przypominał o braku zapłaty za fakturę, która została zwyczajnie przeoczona. E-biuro rachunkowe rozwiązuje wszystkie te problemy.

Jak działa e-biuro rachunkowe?

  • Faktury sprzedaży wystawiane są przez klienta w programie udostępnionym przez biuro rachunkowe nieodpłatnie.
  • Rejestry sprzedaży wraz z zarejestrowanymi fakturami przesyłane są do biura rachunkowego w formie elektronicznej.
  • Dokumenty zakupu przesyłane są do biura rachunkowego w formie skanu.
  • Księgowy wprowadza dokumenty niezwłocznie po przyjęciu dokumentów przez biuro rachunkowe.
  • Menadżer firmy ma dostęp do danych na bieżąco za pośrednictwem Internetu. W każdej chwili może zapoznać się ze stanem płatności czy poziomem przychodów i kosztów.
  • Dane przekazywane do e-biura rachunkowego przechowywane są na serwerach w pomieszczeniach klimatyzowanych, ściśle chronione. Sprzęt posiada zabezpieczenie przed awarią i zanikiem dostawy energii. Kopie zapasowe wykonywane są automatycznie.

Istnieje możliwość uzgodnienia innego sposobu obiegu dokumentów, tak aby możliwie jak najbardziej usprawnić kontakt pomiędzy klientem a księgowym.

Tagi:

Napisz komentarz

Imię
E-mail
Strona