Współpraca z biurem księgowym – najważniejsze informacje

Profesjonalnie i skrupulatnie prowadzona księgowość wymaga ogromnego nakładu czasu, poświęcenia oraz znajomości przepisów, które często bywają niejasne, a na dodatek zmieniają się niezwykle dynamicznie. 

Biorąc pod uwagę powyższe stwierdzenie,oczywistym i w pełni zrozumiałym wydaje się fakt, że każdy przedsiębiorca powinien korzystać z pomocy i wsparcia eksperta, specjalizującego się w tej dziedzinie. Dobrym rozwiązaniem jest natomiast współpraca z biurem księgowym, która niesie za sobą liczne profity. Co zyskuje firma, która zdecyduje się skorzystać z usług takiego biura? Na czym taka współpraca polega? Dziś postaramy się przybliżyć ten temat.

Co oferuje biuro księgowe?

Dobre biuro księgowe ma w swojej ofercie mnóstwo usług, które ułatwią i usprawnią kontrolowanie finansów firmy oraz pomogą skutecznie prowadzić i rozwiązywać sprawy z zakresu kadr i płac. Pakiet najważniejszych usług uwzględniał więc będzie: doradztwo w zakresie prowadzonej działalności (skupiające się na przykład na rachunkowości zarządczej oraz opracowywaniu planów biznesowych), prowadzenie małej księgowości (o której szczegółowo pisaliśmy w październiku), sprawozdania finansowe (obejmujące kompleksowe przygotowywanie niezbędnej dokumentacji, raportów i zestawień) oraz nadzorowanie działów księgowych (a w związku z tym także wsparcie merytoryczne, oparte na wieloletnim doświadczeniu). Jak widać, zakres działalności biura księgowego jest bardzo szeroki, dzięki czemu możliwa jest pełna realizacja wszelkich potrzeb i zadań, z jakimi zgłasza się przedsiębiorca. Dodatkowym, równie istotnym atutem jest fakt, że zadania te powierzane są certyfikowanym, kompetentnym specjalistom.

Co zyskujemy, współpracując z biurem księgowym?

Lista korzyści, jakie płyną ze współpracy z biurem księgowym, jest równie długa, co lista wymienionych wyżej usług. Bez wątpienia wspomnieć należy w tym miejscu o oszczędzaniu – czasu i pieniędzy. Powierzając zadania i obowiązki profesjonalistom, zyskujemy czas, który możemy spożytkować na wykonywanie innych czynności, rozwijających prowadzoną działalność, jednocześnie mając pewność, że wszystkie sprawy są w bezpiecznych rękach. Współpraca z zewnętrznym biurem księgowym jest również tańsza, niż utrzymanie i wyszkolenie pracowników, nie jest też tak wymagająca. Konsekwencją tego jest fakt, że nie narażamy się na sytuacje stresowe – wiemy bowiem, że nad naszymi finansami czuwa dobrze przygotowany zespół. Biuro wyręcza nas więc w nadzorowaniu i wykonywaniu zadań, które mogą generować niepotrzebne napięcie i poddenerwowanie. To ważne, ponieważ dzięki temu do własnych obowiązków możemy podejść ze spokojną głową. Warto też dodać, że pracownicy biura księgowego nieustannie się szkolą i podnoszą swoje kompetencje, co daje nam pewność, że ich wiedza jest aktualna, szeroka i usystematyzowana.

Jak widać, nawiązanie współpracy z biurem księgowym to dobre rozwiązanie, które daje wiele bezpośrednich i pośrednich korzyści: gwarancję profesjonalnie wykonanych poleceń i pewność, że realizuje je odpowiednio przygotowany zespół. Co więcej – pozwala również uniknąć stresu, co pozytywnie wpłynie na wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności, kontakt z kadrą i klientami oraz ogólne samopoczucie.

3 Comments

  1. Artur

    Najbardziej fachowa księgowa jaką znam. Człowiek zaangażowany w swoją pracę, rzetelny, mądry życiowo, a finanse zna od podszewki i zawsze ma czas dla każdego klienta.

  2. patrycja ułamek

    bardzo dobrze wyjaśnione jak działa księgowość, do tej pory nie do końca to rozumiałam. Ciekawy blok i konkretne, rzeczowe wpisy.

  3. Magdalena

    Bardzo przydatny post. Ludzie często boją się współpracować z niewielkimi biurami zewnętrznymi i wydają duże pieniądze na pracowników. Takie wpisy pozwalają im oswoić się z tą formą.

Comments are closed.